מה יקרה אם
אני לא אתגייס?
מי גייס את
הגבינה שלי?
כמה חיילים צריך
כדי להחליף נורה?
של מי
הבטחון
הזה?
אל תתנו לנו רובים
גיוס לכולם—לא בבית ספרנו

הודעה לעיתונות - הפגנה מחוץ לכלא 6

עשרות פעילים ופעילות השתתפו ביום שבת בתאריך 14/12/13 בהפגנה שנערכה אל מול כלא 6 הצבאי (עתלית), כאות הזדהות וסולידריות עם סרבני הגיוס הדרוזים וכנגד גיוס החובה שנכפה על הצעירים הדרוזים מאז שנת 1956.

 

ההפגנה אורגנה על ידי "הקבוצה נגד גיוס חובה" ונערכה על אחת מגבעות הר הכרמל הממוקמות ממול הכלא, מה שאיפשר לעצורים לראות ולשמוע את המפגינים, וזה בעקבות סירובם של מספר צעירים דרוזים בשבוע האחרון לשרת בצבא ואשר החליטו להצהיר על סרבנותם באופן פומבי, מתוכם: עמר סעד וסיף אבו-סיף (כלואים בכלא 6) ומחמוד סעד ונזאר אבו-חמוד (כלואים בכלא 4 בצריפין) ואחרים אשר לא מצאו לנכון לפרסם את שמותיהם מסיבות אישיות.

 

חשוב לציין שהסרבן סיף אבו-סיף משפרעם כלוא כבר 6 ימים בבידוד תחת תנאים מחפירים, במיוחד לאור מזג האוויר הקר, כעונש שהוטל עליו משום שסירב להסתפר לפי הוראות הצבא ללא שום התחשבות בטעמים הדתיים ובמסורת העדה הדרוזית (נד'ר) שטען להם, כאשר בו-בזמן מתחשבים ומכירים בזכות היהודים הדתיים לממש את טקסיהם הדתיים שלעתים כוללים הימנעות מלהסתפר.

 

לאחרונה, אנו עדים לעלייה במספר הסרבנים, בפרט הסרבנים המוצהרים. כמו-כן, הקבוצה מאשרת כי ישנה עלייה במספר הפונים בבקשה לסייע להם בכל הנוגע לסירוב והימנעות משירות צבאי.

 

לעמוד הפייסבוק של "הקבוצה נגד גיוס חובה": https://www.facebook.com/dedeltajneed.

 

להצהרת עמר סעד על סירובו: https://www.facebook.com/groups/434809649908445/.

 

להצהרת סיף אבו-סיף על סירובו: http://newprofile.org/english/node/392.