מה יקרה אם
אני לא אתגייס?
מי גייס את
הגבינה שלי?
כמה חיילים צריך
כדי להחליף נורה?
של מי
הבטחון
הזה?
אל תתנו לנו רובים
גיוס לכולם—לא בבית ספרנו

רוצה ללמוד?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /home/newprofi/public_html/new/includes/menu.inc).

כחלק מהחברה הישראלית שהיא חברה מיליטריסטית, אנו נתקלות ללא הפסקה בדימויים המקדשים את הצבאיות. 

פרופיל חדש שמה לה למטרה לעצור לרגע ולהתבונן סביבנו ולראות את כל הייצוגים הצבאיים סביבנו: הטנק שהילדים משחקים עליו, הרחוב על שם יחידה צבאית זו או אחרת, המורה בכיתה במדים, והרובה שמונח במושב לידינו באוטובוס.

כמו כן אנו בפרופיל חדש רוצות לשאול מה ההשפעה של כל אלו עלינו כחברה: על הנשים בחברה, על פלסטינים אזרחי ישראל, על צעירים בני 18, על הפוליטיקה הישראלית, התכנון המרחבי ועל ערכי החינוך הממסדי.

 

באתרנו תוכלו למצוא את התערוכה- אוסף דימויים מהשגרה הישראלית שיחד יוצרים תמונה רחבה של החברה שלנו. 

בחלק העוסק במיליטריזם וחברה תוכלו לקרוא סיקורים מהתקשורת ומאמרי דעה העוסקים בהשפעת הצבאיות על האזרחות. מאמרים נוספים, העוסקים באינדוקטרינציה המיליטריסטית של מערכת החינוך ניתן למצוא בספר "מיליטריזם בחינוך", ובדו"ח שהפקנו על גיוס ילדים.

בחלק על גיוס וסרוב נסקור את מצבם של אלו הבוחרות ובוחרים אחרת, ואת החיים בצבא עצמו. 

 למעוניינות לפעול, נציע לקרוא את חזון התנועה, לקחת חלק בפעילות בפרופיל חדש או להיעזר ברשת הליווי לסרבנים ונמנעים.

 

פרופיל חדש יוזמת ומתאמת סדנאות והרצאות של חברות התנועה בפני קהלים שונים, אם אפשר בלווי התערוכה הניידת שלנו, "ולא ילמדו עוד מלחמה".

  • ייזום הרצאה/סדנה עם דוברת/ות מפרופיל חדש בפורום כלשהו שאתה פעיל בו (קבוצת מחנכות/ים, קבוצת הורים, חוג חברים/ות, קבוצה של צעירות/ים, חברות/י ארגון שעוסק בנושאים משיקים), שוב, בליווי התערוכה הניידת או בלעדיה – תיידע אותנו ונתחיל לעבוד על זה יחד;

  • סדנה/הרצאה לפעילות התנועה בנושא שנוגע למיליטריזציה ו/או התנגדות למיליטריזציה כשבהמשך אולי תרצי/תוכלי להשתלב באירועים שונים שאנחנו מציעות ומקיימות. בקיצור אם את רוצה לשתף אותנו בידע חשוב שנוגע לעניינינו – תתקשרי ונתאם;