הוצאת צו מעצר כנגד סרבן המצפון עומר סעד

omar saad

עומר סעד, בן 17, בחור דרוזי פלסטיני מהכפר מגאר, זומן להתייצבות לרישום ובדיקות רפואיות ליום 31.12.2012. עומר סירב להתייצב למבחני הצו הראשון והצהיר במכתב ששלח לראש הממשלה ושר הביטחון כי צו מצפונו מורה עליו להתנגד לאלימות ולעוול היומיומי של בני עמו ולסרב לשירות הצבאי. עומר הנו סרבן מצפון שבדומה לרבים מאחיו הערבים הדרוזים בישראל המחויבים בשירות צבאי מסרב להילחם כנגד בני עמו.
עקב זאת, ביום 12.2.2013 התקבל לידיו צו מעצר המאפשר להביאו למעצר על ידי כל שוטר בשל אי התייצבותו לצו הראשון.

בהצהרת הסירוב הסביר עומר את סירובו במילים הבאות:

אני מסרב מכיוון שאני אדם שוחר שלם ושנואה עלי האלימות על כל צורותיה, ואני חושב שמוסד הצבא הוא תמצית האלימות הגופנית והנפשית. מאז שקיבלתי את צו ההתייצבות השתנו חיי, גברה בי עצבנות ומחשבותי התפזרו. נזכרתי באלפי תמונות זוועה; לא יכולתי לדמיין את עצמי לבוש במדי צבא ולוקח חלק בדיכוי עמי הפלסטיני ונלחם נגד אחיי הערבים.

אני מתנגד לגיוס לצה"ל ולכל צבא אחר מסיבות מצפוניות ולאומיות.

שנוא עלי העוול ואני מתנגד לכיבוש. אני מתעב את הקנאות ושלילת החירויות. אני שונא את מי שעוצר ילדים וזקנים ונשים.

אני מוסיקאי ומנגן בויולה. הופעתי במקומות רבים ויש לי חברים מוסיקאים ברמאללה, בג'נין, בשפרעם, בעילבון, ברומא, ובאתונה, בעמאן [רבת-עמון], בביירות, בדמשק, באוסלו, וכולנו מנגנים למען החירות, למען האנושיות והשלום. כלי-נשקנו הוא המוסיקה ואין לנו כלי-נשק מלבדה.

אני שייך לעדה שהוכפפה לחוק המבוסס על עוול. איך נוכל להילחם נגד הקרובים לנו בפלסטין, בסוריה, בירדן, בלבנון ובמצרים? איך אוכל לאחוז בנשק נגד אחיי ובני עמי בפלסטין? כיצד אוכל להיות חייל המשרת במחסום קלנדיה או במחסום אחר ממחסומי הכיבוש, כאשר אני עצמי חוויתי את עוולות המחסומים?

ניתן לקרוא את מכתב הסירוב המלא כאן.
לתמיכה בעומר כנסו לקבוצת התמיכה בסירובו כאן.
לצפייה בכתבה בטלוויזיה החברתית בנושא כנסו כאן.

______________________________________________________________________________________________________________________

נמשיך לעדכן על התפתחויות נוספות.

תגובות

לא ניתן להוסיף תגובות

This site uses a Hackadelic PlugIn, Hackadelic SEO Table Of Contents 1.6.0.