מה יקרה אם
אני לא אתגייס?
מי גייס את
הגבינה שלי?
כמה חיילים צריך
כדי להחליף נורה?
של מי
הבטחון
הזה?
אל תתנו לנו רובים
גיוס לכולם—לא בבית ספרנו

פרופיל חדש תחת חקירה

פרופיל חדש (1/7/14)
"מי שחשב שתיקים פליליים בגין פעילות פוליטית נתפרים 'רק' לאזרחים ערבים מגלה שגם הוא עשוי להעצר בגין הבעת דעה על כשלי החברה והשלטון בישראל" בין המעוכבים – אמנית קרמיקה בת 70, בת למשפחה של חסידי אומות העולם מהולנד, סבתא ל-6 נכדים ישראלים
פרופיל חדש תחת חקירה, הודעה לתקשורת
רלה מזלי (10/12/11)
Address given at a panel on freedom of expression at Tel-Aviv University, May 14th., 2009. First published in English on Jewish Peace News.
חופש הביטוי, פרופיל חדש תחת חקירה, קרימינליזציה, התנגדות לגיוס
דנה (1/6/09)
לראשונה בחיי הבנתי מה הפריע לי באמת וממה סלדתי כל הזמן הזה. בפעם הראשונה הבנתי עד כמה ההורים שלי הם קורבנות, עד כמה אני ואחיי קורבנות. עד כמה חברה ששולחת את ילדיה להילחם, שמחנכת אותם מגיל צעיר כל כך שכל מה שמכוער ובזוי בטבע האנושי ראוי להנצחה, בדמות מערכת שמהווה חלק מחייה של כל אחת מאתנו החל מגן הילדים ועד בכלל. האדם ההוא האומלל שהתקשר אליי באמצע הלילה התבייש עד עמקי נשמתו. הוא לא הצליח להבין מדוע הוא מספר לי את מה שסיפר. הוא אמר, "חשבתי תמיד שכל זה לא קרה באמת. אף אחד אחר לא אמר שום דבר, אף אחד לא התנהג כאילו קרה משהו לא בסדר. חשבתי שדמיינתי הכל."
פרופיל חדש תחת חקירה
פרופיל חדש (29/5/09)
לאחרונה חלה החמרה חדה בניסיון המתמשך של רשויות המדינה להציג את תנועת פרופיל חדש כגורם פלילי, ניסיון שנפתח בספטמבר 2008, בהודעת היועץ המשפטי לממשלה על חקירה פלילית של התנועה. בעשרים ושישה באפריל, ערב יום הזיכרון, משטרת ישראל הפיקה מופע תיאטרון פוליטי. היא "פשטה" – כך בהודעתה לעיתונות – על בתי שישה פעילים ופעילות במקומות שונים בישראל, כאילו עמדה מולה "משפחת פשע" מסוכנת, וזימנה את הפעילים לחקירה. תוך ניצול ציני של האבל הטקסי ומטעני יום הזיכרון לחללי הצבא, המשטרה סימנה בפעולתה אנשים המערערים על המשקל המוגזם של צבא וצבאיות בחברה האזרחית בישראל והדירה אותם מהקהילה הלגיטימית.
פרופיל חדש תחת חקירה
רלה מזלי ורותי הילר (29/5/09)
רבים מכם התייצבו לצד פרופיל חדש בתקופה האחרונה, ורצינו להודות לכם מקרב לב. למעלה מ-5,000 מכתבים ששלחתם לפרקליט המדינה במחאה על הקרימינליזציה של פרופיל חדש, באמצעות האתר של Jewish Voice for Peace, נגעו ללבנו, כמו גם פעולות רבות אחרות שנקטתם כפי שהצענו באתר שלנו.
פרופיל חדש תחת חקירה
רלה מזלי (19/5/09)
הנה הם ביניכם, אלה שהמשטרה "פשטה" – ככה היא ניסחה את זה – על הבתים הפרטיים והדירות-בשכירות שלהם, בשבע בבוקר, בערב יום הזיכרון בהפקה חריגה, ראוותנית. הכאילו-מבצע הכאילו-נועז הזה הציב מייד את האנשים האלה וגם אותי ועוד הרבה אחרות בתפקיד של סוכנים סמויים ברשת מסוכנת.
פרופיל חדש תחת חקירה, רלה מזלי
מרים הדר מירשוואם (18/5/09)
הפחדה, אני לומדת בימים אלה, זה כשאת מגלה שהחוק יכול לפנות נגדך, להתנכל לך. זה לא ממש בא בהפתעה: אני חיה במדינה הנשלטת על ידי כוחות הבטחון, מדינה שבה החוקים, שעדיין לרוב מגנים על אנשים כמוני, כבר מזמן קיבלו פרשנות שונה ומופעלים בצורה אחרת לגמרי כלפי האזרחים הפלסטינים. אולם כל מה שידעתי עד כה קיבל מימד חדש עתה, אחרי שנחקרתי על ידי אדם ששמו עמיחי ( "העם שלי חי"). לוקח זמן מה עד שאני קולטת, אי שם, באמצע רשימת השאלות של החוקר שלי, שהשיחה איתו אינה מתבצעת על פי הכללים הרגילים של דיאלוג ושל תקשורת אזרחית. שום דבר בחיי לא הכין אותי לכך: כל מילה שאני אומרת, לא זו בלבד שתוקפא ותישמר לנצח (אחר כך אתבקש לחתום על הפרוטוקול; התחושה היא כאילו חתמתי על ויתור על המילים שאמרתי, ניתקתי את קו החיים שלהן) – אלא שאפשר יהיה גם להשתמש בה כנגדי. אני תחת אזהרה של קריאה משבשת. אפילו בדקדוק אין מתחשבים כאן.
פרופיל חדש תחת חקירה, מרים הדר
פרופיל חדש (7/5/09)
ארגון פרופיל חדש היה המקום הראשון שעזר לו בבירור הזה, והם היו שם בגדול. הם לימדו אותו על עצמו, הם ליוו אותו לכל אורך התהליך, ואני יחד איתו, היינו שם. יחד עמדנו בוועדת מצפון, יחד ליבנו את הנושאים שהועלו, ויחד הצלחנו לשכנע את וועדת המצפון שתשחרר את בני מצה"ל. ואכן בני היקר לא שירת בצבא, אך שירת את המדינה בדרכו שלו. הוא בחר להתנדב ולחיות שנתיים בכפר שמטפל באנשים מפגרים, להיות חלק מהמקום, ולתת את כל כולו מתוך הבנה שחובתו לשרת, אך הוא חייב לעשות זאת בדרכו שלו. וכך, באופן עקיף, כפי שאמרתי, ארגון פרופיל חדש מהווה באופן סימבולי מעין סגירת מעגל עבורי ועבור בני הצעיר, בבחירות שעשה בחייו.
פרופיל חדש תחת חקירה, להט, רשת הליווי
עפרת ישועה-ליית (7/5/09)
מעצרם של פעילות ופעילי "פרופיל חדש" הוא הוכחה מוחצת לטענת האירגון: הצבא חדר כבר והשחית את כל תחומי חיינו. הגיע הזמן לנהל על זה תחקיר ציבורי
פרופיל חדש תחת חקירה
פרופיל חדש (1/5/09)
ביום שלישי האחרון עדינה עבירם, חברת פרופיל חדש ומרים הדר, אחת מפעילות פרופיל חדש שנעצרה כחלק מהחקריה הפלילית המתרחשת נגד פרופיל חדש ופעיליה, הדליקו משואה. המשואה הודלקה כחלק מטקס המשואות האלטרנטיבי שיוזמת תנועת יש גבול בקביעות. בטקס הודלקו 12 משואות על ידי פעילי שלום שיוויון וצדק חברתי שנשאו דברים.
פרופיל חדש תחת חקירה, מרים הדר, עדינה עבירם

Pages